Duurzaamheid… Iedereen heeft er de mond van vol. Iedereen wéét dat het nodig is. Maar hoe vertaal je het naar concrete acties? Acties die een reële impact hebben op je medewerkers en de omgeving van jouw organisatie?
In de ETION duurzaamheidstafel doe je samen met andere bedrijfsleiders en leidinggevenden inspiratie op om een volledige groene transitie in praktijk te brengen.
Een kleine groep waarin je ervaringen uitwisselt met mensen die verantwoordelijkheid dragen voor duurzaamheid binnen hun onderneming. Ondernemers met veranderkracht die proactief nadenken over hun rol in de samenleving en positief willen bijdragen voor mens en milieu.
In een traject van vier sessies opent een externe spreker bij een lunch de gesprekken. Met ideeën, discussiepunten, praktijkcases en ook on site bezoeken bij schoolvoorbeelden van circulaire projecten.
-
Duurzame mobiliteit (Roel Vanderbeuren, The New Drive - 25/04)
Duurzame mobiliteit gaat tegenwoordig heel wat verder dan de vergroening van je wagenpark. Waarom is duurzame mobiliteit belangrijk en hoe krijg je je werknemers mee in het verhaal? Roel Vanderbeuren van The New Drive vertelt ons er alles over en maakt ons wegwijs doorheen alle opties: van mobiliteitsbudget over fietsvergoeding tot deelsystemen voor bedrijfswagens en nog veel meer.
-
Welzijn bij CM (Joost Declercq van Archipelago, 12/06)
Fysiek en mentaal welzijn in combinatie met toekomstige aanpasbaarheid, dat waren de ontwerpuitdagingen voor het nieuwe CM-hoofdkantoor in Limburg. Van begin af aan is rekening gehouden met allerhande belevingsparameters. Het flexibel en modulair ontwerp van het gebouw maakt toekomstige aanpassingen eenvoudig mogelijk. Architectenbureau Archipelago leidt ons rond in het gebouw en geeft uitleg over de vele manieren waarop duurzaamheid een toepassing vindt in dit project.
-
Under construction (september of oktober, 12 tot 14 uur): wordt nog vastgelegd in samenspraak met de deelnemers.